Zeus

Zeus
Podstawowe cechy slotu
 • Dostawca oprogramowania : WMS
 • Bębny : 5
 • Linie wygrywające : 30
 • Gra bonusowa : 0.01-5
 • Liczba żetonów na spin: : Tak
 • RTP : 95.28%
 • Opcja autoplay : Tak
ZAGRAJ NA PRAWDZIWE PIENIĄDZE

Zeus – darmowy automat

Zeus automat do gry stworzony został przez dewelopera SG Digital i oparty jest na mitologii greckiej. Gra odniosła olbrzymi sukces, co poskutkowało stworzeniem kolejnych serii w tym Zeus 2 i Zeus 3. Dzisiaj skupimy się jednak na tytule, od którego zaczęła się cała historia. Starożytna Grecja to motyw przewodni, głównym bohaterem jest z kolei władca Olimpu, czyli legendarny bóg Zeus. Grafika w grze jest minimalistyczna, nie znajdziemy tutaj wielu efektów wizualnych czy animacji. Dotyczy to również symboli, które wyglądają estetycznie, ale ciężko powiedzieć o nich coś więcej. W grze znajdziemy funkcje specjalne takie jak darmowe spiny czy symbole Wild. Dołącz do zabawy, wyrusz na spotkanie z Zeusem i odbierz główną nagrodę dochodzącą do x500 od postawionej stawki.

Mimo iż gra pojawiła się na rynku w 2013 roku, posiada ona swoją wersję Zeus demo, która dostępna jest na naszej stronie internetowej. Dzięki darmowej wersji gracze mają możliwość przetestowania wszystkich funkcji i całej mechaniki gry. Nie czekaj dłużej i zakręć bębnami już teraz!

Zeus – Zasady Gry

Uruchamiając grę po raz pierwszy, od razu możemy zauważyć, że projektu automatu Zeus nie należy do najnowszych. Grafika jest prosta, wyraźna i czysta, nie zawiera animacji, a jedyne dźwięki pojawiają się wyłącznie podczas obracania bębnami. Na samej górze okna gry umiejscowiony jest Olimp, w którym zamieszkuje Zeus. Wszystkie symbole w grze mają większe lub mniejsze powiązanie z mitologią grecką. Znajdziemy wśród nich dzbany, posągi czy zielony wieniec.

Grę rozpoczyna się od doboru stawki oraz ilości aktywnych linii. Można to zrobić klikając w odpowiednie pola, znajdujące się na głównej belce funkcyjnej. Rozpiętość stawek jest znacząca, minimalny zakład na linię wynosi 0,01 a maksymalna 5 monet. Nietrudno obliczyć więc, że w przypadku gry na maksymalnej ilości aktywnych linii, których jest tutaj 30 maksymalny zakład wynosi aż 150 monet. W momencie, gdy ustawimy obie te wartości możemy kliknąć w przycisk oznaczający spin i czekać na jak najsilniejsze układy pojawiające się na tablicy.

Poniżej przedstawiamy dostępne przyciski oraz funkcje, jakie pełnią podczas rozgrywki:

 • Zakręcona strzałka – niebieski przycisk znajdujący się w prawym dolnym rogu, oznacza spin a kliknięcie sprawi wprawienie bębnów w ruch.
 • Stawka na linię – możliwość doboru stawki na jedną płatną linię.
 • Liczba linii – wybór ilości aktywnych linii podczas gry.
 • Autogra – uruchomienie trybu automatycznego obowiązującego od 10 do 200 rund.
 • Trzy poziome kreski – przejście do tabeli wypłat oraz instrukcji gry.

Decydując się na rozpoczęcie gry pamiętaj, aby skrupulatnie zapoznać się z instrukcją gry przygotowaną przez dewelopera. Jest to ważne i może mieć decydując wpływ o wygranej lub jej braku.

Cechy charakterystyczne automatu Zeus

Zeus automat posiada 5 bębnów, 3 rzędy i 30 płatnych linii. Gracz posiada możliwość dostosowywania ilość aktywnych linii. Minimalna stawka w grze wynosi 0,01 a maksymalna to 5 monet na linię. Wygrana następuje w momencie ułożenia minimum 3 symboli w jednej z płatnej linii. Zeus online to automat minimalistyczny, w którym nie spotkamy wielu funkcji specjalnych. Jedną z nielicznych jest z pewnością symbol Wild, który symbolizowany jest przez Górę Olimp. Potrafi on zastąpić każdy inny symbol w grze w celu ułożenia zwycięskiej kombinacji. W przypadku minimum 3 symboli harpuna w dłoni aktywowana zostanie funkcja darmowych spinów. Ilość przyznanych spinów zależy od ilości symboli, które pojawią się na tablicy:

 • 3 symbole Scatter – 10 darmowych spinów
 • 4 symbole Scatter – 25 darmowych spinów
 • 5 symboli Scatter – 100 darmowych spinów.

Co ciekawe w trakcie rund bonusowych możliwe jest kolejne ułożenie symboli Scatter i zduplikowanie przyznanych darmowych spinów.

W grze dostępna jest funkcja autoplay, które umożliwia zdynamizowanie i zautomatyzowanie rozgrywki na określoną liczbę rund. Jest to jednocześnie jedyna funkcji zmieniająca szybkość rozgrywki. RTP w tej grze wynosi 95,97%, co jest stosunkowo niską wartością, biorąc pod uwagę średnią branżową. Zmienność z kolei znajduje się na średnim poziomie, co daje pewne wyrównanie pomiędzy częstotliwością wygranych a ich wielkością. Maksymalną wygraną zapewnia symbol Zeusa, dzięki któremu gracz może ustrzelić Jackpota o wartości do x500 od postawionej stawki.

Tabela wypłat w automacie Zeus

Na bębnach automatu Zeus za darmo pojawiają się symbole związane ze starożytną Grecja i bogiem Zeusem, który dba o spokój na pobliskich morzach i oceanach. Poniżej przedstawiamy dostępne symbole oraz wartość, jaką pełnią w grze.

Symbol X2 X3 X4 X5
Wieniec 25 250 750
Srebrna moneta i złota moneta 75 375 1000
Waza i harfa 100 500 1250
Hełm i Łódź 150 500 1750
Pegaz 200 750 2000
Zeus 20 250 1000 2500

Wnioski

Zeus gra jest automatem bardzo znanym na rynku, który okazał się produkcją wręcz kultową. Na swoją popularność pracuje od 2013 roku, kiedy to pojawił się na rynku. Prosta formuła i rozgrywka, która nie wymaga dużego myślenia stanowi idealną formę rozrywkę po ciężkim dniu w pracy. Mimo że rozgrywka jest bardzo podstawowa, dewelopera SG Digital zaimplementował do niej kilka elementów specjalnych jak chociażby darmowe spiny czy też symbol Wild lub Scatter, które znacząco dynamizują rozgrywkę i wprowadzają pewną nutkę niepewności. Wyrusz na spotkanie z Zeusem i zdobądź Jackpota o wartości x500 od postawionego zakładu. Przypominamy, że możesz grać w Zeusa online za darmo, korzystając z wersji demo dostępnej na naszej stronie. A kiedy zbudujesz swoją strategię, możesz spróbować szczęścia w grze na prawdziwe pieniądze w kasynie online.

Inne automaty do gry
arrow-up