Europejska ruletka

Ruletka europejska to pierwsza wersja znanej gry. Pojawiła się już dwa wieki temu i od samego początku stała się bardzo popularną grą. Wiele osób uważa, że europejska ruletka jest jedną z najbardziej emocjonujących, a przy tym najłatwiejszych gier. Zasady ruletki nie są skomplikowane, lecz należy znać podstawowe zasady. Jeśli nie chcesz, na naukę nie musisz wydawać żadnych pieniędzy, wystarczy, że po prostu spróbujesz darmowej ruletki. Aby w nią zagrać, nie musisz wydawać nawet złotówki, co jest często komplementowane.

To, co kojarzy się z ruletką to z pewnością wielkie koło z liczbami, o którym więcej dowiesz się w dalszej części tego artykułu. Dowiesz się również, co odróżnia wersję europejską od amerykańskiej, a dzięki tej wiedzy będziesz mógł grać bardziej świadomie. Ruletka to gra, która pozwala na samodzielne myślenie oraz rozwijanie swojego mózgu pod wieloma względami, dlatego też zachęcamy do spróbowania tej gry, chociażby za darmo, na naszej stronie.

Zagraj już teraz w Europejską ruletkę!

Może o tym nie wiedziałeś, ale ruletka jest jedną z bardziej bezpiecznych gier kasynowych. Ma ona bardzo wiele możliwości ustawień, więc gracz może sam wybrać ryzyko swojego zakładu. Nawet początkujące osoby mogą same spróbować swoich sił w tej grze bez dużego ryzyka. Oczywiście można obstawiać ryzykownie i z użyciem dużej gotówki. Wybór  pozostawia się graczowi, a co ciekawe, można go zmieniać nawet w momencie, kiedy kulka ruletki znajduje się już na kręcącym się kole.

Poza tym możesz również skorzystać z darmowych gier dostępnych na naszej stronie. To właśnie dzięki nim możesz poćwiczyć swoją grę, zobaczyć, na czym polega gra i sprawdzić, czy rzeczywiście jest ona dla Ciebie. Zaletą naszej strony jest to, że skupiamy tutaj różne wersje ruletki, więc masz z czego wybierać i zdecydować, czy gra jest tym, czego się spodziewasz. Następnie możesz powoli przejść do gry na pieniądze na automatycznej wersji. Ruletka europejska na prawdziwe pieniądze może wywołać u gracza dość dużo adrenaliny, przed rozpoczęciem gry lepiej się do niej dobrze przygotować.

Warto wiedzieć, że istnieje również możliwość grania w ruletkę na żywo. Jest to gra prowadzona w realnym czasie z prawdziwego studia. Gra rozgrywa się na prawdziwym stole, a krupier kieruje prawdziwym kołem. Ruletka europejska na żywo jest najbardziej zbliżona do tej, która rozgrywa się w kasynach stacjonarnych. Wielu nowych użytkowników, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji odwiedzić osobiście takiego miejsca, często decydują się na grę na żywo z krupierem. Niektórzy jednak za szybko chcą poznać gry na żywo i traktują je bardzo ryzykownie. W ten sposób można łatwo stracić swoją gotówkę, więc do gry warto podchodzić stopniowo, a co najważniejsze, poznać dokładnie wszystkie zasady ruletki.

Graj w ruletkę europejską online za darmo

Jednym ze sposobów stania się mistrzem jest ciągła praktyka. Nie zostaniesz ekspertem ruletki, jeśli nie będziesz chciał dowiedzieć się o niej coraz więcej i nie będziesz ćwiczył. Ruletka to specyficzna gra, do której wiele osób ułożyło różnorodne taktyki. Nie ma 100% szansy na wygraną, lecz zawsze można się do niej zbliżyć. Sam możesz być kolejną osobą, która stworzy kolejną taktykę, a może się ona okazać tą najbardziej skuteczna. Jednak, aby było to możliwe, musisz poznać naturę tej gry, dużo ćwiczyć, sprawdzić taktyki, które są już znane oraz nie bać się ryzykować.

Jest to zrozumiałe, że nie chcesz wydawać swoich pieniędzy na marne, więc mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Ruletka europejska za darmo jest dostępna na naszej stronie. Możesz z niej korzystać tyle, ile zapragniesz, ponieważ w grach nie ma żadnych limitów. To właśnie ruletka europejska online na naszej stronie pozwoli Ci poznać wszystkie tajniki tej gry oraz daje możliwość codziennego ćwiczenia, które jest konieczne do odniesienia sukcesu w ruletce. Jeśli myślisz poważnie o ruletce i nie chcesz być wyłącznie kolejnym amatorem, zastosuj się do naszych porad i rozpocznij karierę od dokładnego poznania zasad oraz od grania w automaty darmowe.

Nasza strona nie zobowiązuje Cię do niczego, nie musisz się u nas rejestrować ani później logować. Możesz więc zaoszczędzić sobie trochę czasu oraz skupić się wyłącznie na doskonaleniu swojej gry. Ruletka europejska bez rejestracji nie jest zbyt często spotykana, więc skorzystaj z tej okazji i poznaj tę grę. Darmowa ruletka europejska jest dla Ciebie dostępna o każdej porze, nie musisz więc czekać na wolny stół lub na innych wielbicieli tej gry. Sam weź się do pracy i poznaj zasady ruletki poprzez codzienną praktykę, a następnie przejdź do gry na prawdziwe pieniądze, oczywiście tylko wtedy, kiedy na pewno będziesz na to gotowy.

Cechy Europejskiej ruletki

Możliwe, że jeszcze o tym nie wiesz, ale istnieje kilka rodzajów ruletki europejskiej. Pomiędzy nimi nie ma znacznych różnic, lecz mimo wszystko mają one wpływ na grę, więc warto o nich wiedzieć. Ruletka dzieli się na kilka typów, a najbardziej popularne są:

Jeśli jesteś nowicjuszem i nie wiesz zbyt wiele o tej grze, czat ruletka europejska będzie Twoim przyjacielem. Jeśli chodzi o osoby, które dopiero zaczynają swoją karierę z ruletką szybko zauważą, że online ruletka europejska ma kilka cech charakterystycznych, które pomagają nowicjuszom.

Na początku bardzo ważna informacja, a chodzi o przewagę kasyna. W każdej grze przewaga kasyna wynosi kilka do kilkunastu procent, im mniej, tym lepiej. Musimy zmartwić graczy, którzy od początku nastawili się do gry w ruletkę amerykańską: w porównaniu do innych gier, jej przewaga jest największa, a wynosi 5.26%. Jest to gra przeznaczona raczej do bardziej doświadczonych graczy lub koneserów, którzy nie boją się ryzyka. W przypadku ruletki francuskiej i europejskiej przewaga wynosi jedynie 2,7%. Różnica ta jest spowodowana obecnością dodatkowej kieszeni na kole, a jest to podwójne zero w ruletce amerykańskiej. Oznacza to, że oprócz pojedynczego zera zapożyczonego z wersji europejskiej i francuskiej, wersja amerykańska przewiduje dodatkowe utrudnienie, jakim jest podwójne zero.

Poza tym różnice są dość kosmetyczne. W ruletce europejskiej napisy na stole są zazwyczaj po angielsku, czasem w ojczystym języku danego kraju. W ruletce francuskiej napisy są zawsze po francusku, są również większe. Warto też zauważyć, że we wszystkich trzech typach układ na stole oraz na kole się trochę między sobą różni, nie przyzwyczajaj się więc do jednego z nich.

Zasady Ruletki europejskiej

Kiedy widzisz napis „Ruletka europejska – zasady gry” z pewnością spodziewasz się czegoś bardzo skomplikowanego, specjalnych zasad, na których nauce spędzisz dużo czasu. Jest jednak inaczej, ponieważ reguły ruletki są całkiem proste. Każdy z graczy ma przyznane żetony, które musi wykorzystać, a to oznacza po prostu, że ma wybrać liczbę. Jest wiele wariantów wyboru:

  • całe kolumny,
  • grupy liczb lub jedna z nich.

Wybierasz żeton o odpowiedniej wartości i kładziesz go na stole z liczbami. W międzyczasie krupier przygotowuje się do zakręcenia kołem i powoli daje sygnał do zakończenia zakładów. W pewnym momencie krupier energicznie zakręca kołem, na którym znajdują się liczby od 0 do 36. Są one podzielona na kolory, połowa z nich jest czarna, z kolei druga połowa jest czerwona. Zero jest zazwyczaj oznaczone kolorem zielonym. Każda z liczb ma swoją własną kieszonkę.

Kiedy koło kręci się energicznie, krupier wypuszcza na nie kulkę, która po kilku sekundach zatrzymuje się na jednej z liczb i jest ona uważana za tę wygraną. W tym momencie wszyscy gracze otrzymują należną wygraną i cała zabawa zaczyna się od początku aż do momentu, kiedy stwierdzisz, że już masz dosyć gry. Jak widzisz ruletka europejska i zasady nie są skomplikowane, każdy z zakładów ma swoją nazwę, lecz Ty nie musisz ich pamiętać, możesz po prostu obstawiać.

Ruletka online europejska jest jedną z najczęściej wybieranych wersji nie bez powodu. Jest ona uważana za najbardziej przyjazną ze wszystkich ruletek. Ma ona bardzo dobrze zaprojektowany interfejs, a napisy na stole często występują w znanym wszystkim języku. Europejska ruletka zasady ma nieskomplikowane, więc radzimy, aby nowy gracz rozpoczął swoją przygodę właśnie z tą wersją. To na niej można łatwo ćwiczyć swoje pierwsze kroki. Warto wspomnieć o najważniejszym, a jest to dość mała przewaga kasyna, która wynosi wyłącznie 2,7%, co w porównaniu do ruletki amerykańskiej prezentuje się bardzo dobrze.

Ruletka europejska gra za darmo nie ma zbyt wielu wad, lecz zawsze trzeba być bardzo ostrożnym podczas gry. Dlatego polecamy zapoznanie się z regułami oraz zagranie w darmowe wersje gier. Dzięki nim możesz przygotować się na wszystkie ewentualności, co sprawia, że masz dużą przewagę w czasie gry. Zapraszamy więc do skorzystania z gier na naszej stronie, które zawsze pozostaną dla naszych graczy darmowe i bez rejestracji.

Ruletka Europejska – jakie można postawić zakłady?

Ruletka europejska jest dość elastyczną grą, w której można tworzyć swoje własne taktyki, lecz jest kilka aspektów, których nie można zmienić, a są to zakłady. Jest ich kilka, a każdy z nich ma swoją własną nazwę. Bazując na tym, na jaki zakład się decydujesz, może być obliczone prawdopodobieństwo wygranej i jak wysoka ona będzie. Poniżej dokładnie wyjaśniamy, do jakich zakładów możesz się posunąć w ruletce.

Straight Up Najsłynniejszy zakład w ruletce i polega on na tym, że gracz wybiera tylko jedną liczbę z możliwych. Jest to najbardziej ryzykowny, a zarazem najbardziej lukratywny ruch, ponieważ wygrany zgarnie 35x swojego zakładu. Nie polecamy go jednak nowicjuszom, ponieważ można przez niego łatwo stracić swoją gotówkę.
Split Bet Oznacza, że obstawiasz dwie liczby. Jeśli uda Ci się trafić jedną z nich, to możesz liczyć na wygraną liczącą 17x Twojej stawki. Wygrana jest bardziej prawdopodobna, niż w przypadku pierwszej opcji.
Street Bet Z kolei stawianie na 3 liczby na kole. Tym razem znów podnosimy prawdopodobieństwo wygranej, więc jest ona automatycznie mniejsza i wynosi 11x stawki.
Corner Bet Pozwala na obstawienie 4 liczb na kole. W tym wypadku wygrana jest dość prawdopodobna, jeśli Ci się uda, to uzyskasz 8x zakładu.
five Bet Jak można się domyślić, to wybranie 5 liczb z koła. I tym razem ewentualna wygrana się zmniejsza i wynosi 6x stawki.
Six Line Bet Zakład, w którym wybiera się 6 liczb. Ewentualna wygrana może wynieść 5x stawki.
Column Bet Stawianie na całą kolumnę oraz Dozen Bet, czyli inaczej 10 liczb sprawia, że możliwość wygranej jest bardzo wysoka, lecz wartość będzie wynosić wyłącznie 2x stawki. Polecamy stawiać na te liczby na początku swojej kariery w ruletce.
Obstawianie na czerwone/czarne, na parzyste/nieparzyste oraz na pierwszą i drugą 18 Zakład, w którym można po prostu odzyskać postawioną kwotę. Jest to dobra opcja dla ostrożnych graczy.

Jak zacząć grać ruletkę europejską – Nasza rada

Z pewnością zauważyłeś, że zasady ruletki europejskiej nie są zbyt skomplikowane, lecz mogą okazać się dość zdradliwe dla nowych graczy. Bardzo łatwo można poczuć się zbyt pewnie siebie, co może być dość niebezpieczne. Złotą regułą w takich wypadkach jest to, aby dobrze poznać swojego przeciwnika, czyli grę. Dowiedz się o ruletce najwięcej, jak potrafisz, czytaj poradniki (jak nasz) i przygotuj się na grę.

Darmowa ruletka europejska powinna być odpowiedzią na wszystkie pytania dla nowicjuszy. Gra za darmo pozwala na poznanie ruletki od podszewki. Mamy świadomość, że niektórzy nie uczą się zbyt dobrze wyłącznie z teorii, więc praktyka zdobyta podczas grania w darmową wersję powinna bardzo pomóc. Aby stać się ekspertem, nie musisz wcale wydawać fortuny. Poznawaj różne taktyki oraz twórz swoje własne zupełnie za darmo. Pamiętaj też, że nikt nie będzie Cię zmuszał do gry na prawdziwe pieniądze. Jeśli odpowiada Ci rozrywka w postaci darmowej gry, to zawsze możesz wrócić na naszą stronę i wybrać swoją ulubioną grę.

Bardzo ważną zasadą jest również kontrolowanie swoich wydatków. Wiemy, że hazard może być wciągający, więc warto zabezpieczać się od samego początku. Wydzielaj sobie, ile gotówki możesz wydać danego dnia i nigdy nie przekraczaj tej sumy. Darmowe gry powinny pomóc Ci w oszacowaniu, ile będziesz potrzebował podczas pojedynczej rozgrywki, więc znów okazują się bardzo pomocne. Nie wahaj się zbyt długo i skorzystaj z gier na naszej stronie.

arrow-up