Ruletka Francuska od EvoPlay

Ruletka Francuska od EvoPlay
Podstawowe cechy slotu
 • Dostawca oprogramowania : Evoplay
 • Bębny : -
 • Linie wygrywające : -
 • Gra bonusowa : 0.1-50
 • Liczba żetonów na spin: : -
 • RTP : 98.65%
 • Opcja autoplay : Nie
ZAGRAJ NA PRAWDZIWE PIENIĄDZE

Francuska Ruletka online na pieniądze, nazywana jest także Ruletką Europejską. Rozpoznaje się ją po pojedynczym zerze znajdującym się na kole (ruletka Amerykańska ma dwa zera). Dlatego też Ruletka Francuska jest dla gracza bardziej opłacalna z punktu widzenia prawdopodobieństwa – matematycznej zasady, która dała początek tej niezwykłej grze. Ruletka wywodzi się więc z czasów Blaise Pascala, który wymyślił tę grę zafascynowany zmiennymi prawdopodobieństwa. W jego wersji jednak nie było numeru zero. Czasy poszły do przodu i obecnie w ruletkę możemy grać nie tylko w kasynach naziemnych, ale także w kasynach online.

I dokładnie taką Ruletkę Francuską stworzyła znana firma Evoplay. Umożliwia ona grę online, gdzie gracz gra przeciwko komputerowi. Ruletka Francuska za darmo od Evoplay daje możliwość gry za pieniądze, ale niedoświadczeni gracze mogą także grać w jej wersję demo – która jest dostępna całkowicie za darmo, bez konieczności logowania się. Dzięki temu z łatwością możesz poznać zasady ruletki w trakcie gry, bez ryzyka przegrania zakładu. Gra dostępna jest zarówno na komputery jak i na urządzenia mobilne. Chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach gry na pieniądze w Ruletkę? Przeczytaj nasz przewodnik po Francuskiej Ruletce od Evoplay.

Cechy Ruletka Francuska

Ogromnym plusem ruletki online, rozgrywanej przeciwko komputerowi, jest jasność, co należy zrobić. Gra posiada czytelną nawigację, a także podświetla graczowi zakład, które może postawić, tym samym blokując ruchy, które są niezgodne z zasadami. Dzięki temu naprawdę łatwo wdrożyć się w podstawowe reguły gry. Zakłady, jakie możemy postawić w Ruletce Francuskiej, zależą od pola, na jakich chcemy je postawić, ale ogólnie przedstawiają się następująco:

 • Zakład minimalny na jedno pole: 0,1
 • Zakład maksymalny na jedno pole: 50.

Gra posiada specjalną sekcję nazwaną Extra Bet. Pozwala to za jednym zamachem pokryć konkretny obszar zakładów. Jest to szczególnie pomocne, jeżeli jeszcze nie znamy żadnej konkretnej strategii, możemy więc na tej podstawie uczyć się różnych układów żetonów na stole. Oczywiście, każdy żeton możemy ułożyć także sami – w tym właśnie tkwi największa atrakcja ruletki. Z tego też powodu, gra nie ma funkcji automatycznej. Ruletka polega bowiem na decyzji nie tylko o wysokości zakładów, ale także o tym, jak on będzie dokładnie wyglądał.

Jak zagrać w Ruletkę Francuską?

Ten automatw online nie jest trudna, jeżeli poznamy podstawowe zasady prawdopodobieństwa (które tylko tak strasznie brzmią). Oczywiście, możemy obstawiać zakłady bez tej wiedzy, ale wtedy nie będziemy w stanie ocenić ryzyka obstawionego przez nas zakładu. A chociaż nie da się wyniku ruletki przewidzieć, to można zdecydować się na mniej i bardziej ryzykowne zagrania.

Zapamiętać musimy jedną rzecz: im mniej prawdopodobny zakład, tym wyższe ryzyko, ale i wyższa ewentualna wygrana. W skrócie wygląda to tak, że jeżeli pokryjemy wszystkie numery w kolorze czerwonym, to mamy około 50% szans na trafienie (około, ponieważ na ruletce znajduje się zielony numer zero – czyli wygrana kasyna). Nasza wygrana jest bardziej prawdopodobna, ale nie mamy co liczyć na spektakularną wysokość wygranej. Z kolei, jeżeli postawimy tylko na jeden numer, trafienie go jest bardzo mało prawdopodobne. Ale jeżeli się uda, nasza wygrana będzie wysoka. Poniżej dokładna rozpiska przewidywanych trafień w ruletce.

Nazwa układu Minimalna ilość żetonów Szanse na wygraną
Numer pojedynczy 1 35:1
Dwa numery 1 17:1
Trzy numery 1 11:1
Cztery numery 1 8:1
Linia 1 5:1
Kolumna 1 2:1
Tuziny (1 – 12; 13 – 24; 25 – 36) 1
Parzyste / Nieparzyste 1 1:1
Osiemnastki (1 – 18; 19 – 36) 1
Czarne / Czerwone 1
Niskie / Wysokie 1
Voisins de Zero 9 Dwa numery: 17:1 (4, 7, 12, 15, 1, 19, 21, 22, 32, 35)

Basket: 11:1 (0, 2, 3)

Corner: 8:1 (25, 26, 28, 29)

Zero 4 Dwa numery 17:1

Pojedyncza: 35:1

Tier 6 17:1
Orphelins 5 Dwa numery 17:1

Pojedyncza 35:1

Neighbors 1 za każdy numer (max. 5) 35:1
Ostatni numer 1 za każdy numer
Jeu 7/9 6 Dwa numery 17:1

Pojedynczy 35:1

Finales en a cheval 1

 

Jeżeli nigdy nie grałeś w ruletkę, ta tabela może cię przerazić, ale nie martw się: gra podświetla na stole konkretne układy, nie będziesz więc musiał sprawdzać z tą rozpiską w ręku. Równocześnie, jak widać, prawdopodobieństwo się powtarza w układach i tak naprawdę trzeba zapamiętać tylko kilka z nich.

Zanim jednak postawisz zakład na wybrany przez siebie układ, musisz zdecydować się na jego wysokość. Do wyboru masz żetony: 0,1; 0,25; 0,5; 1; 5; 10. Aby wybrać żeton, wystarczy kliknąć jeden z nich i już możemy ustawiać je na stole. Możesz to zrobić:

 • na stole głównym,
 • korzystając z rozpiski znajdującej się po lewej stronie – tam obstawiasz zakłady na zajmujące kilka konkretnych pól.

Wystarczy raz kliknąć, by wszystkie pole zapełniły się wybranym żetonem. Oczywiście, ilość żetonów na jednym polu może być większa i mogą się one składać z żetonów o różnych wartościach. Trzecią i ostatnią opcją jest opisane powyżej Extra Bets, które możesz rozwinąć przyciskiem znajdującym się po prawej stronie stołu. 

Każdy zakład możesz wycofać przed zatwierdzeniem. Możesz to zrobić hurtowo, naciskając X znajdujące się tuż obok przycisku zatwierdzającego zakład lub pojedynczo, naciskając na żeton ze znaczkiem X – w tym drugim przypadku należy najechać wybranym żetonem na zakłady, które chcemy anulować. Jeżeli wszystkie zakładu są już należycie ustawione, klikasz największy przycisk, znajdujący się na środku dolnej części ekranu. Stół znika i pojawia się koło ruletki, na które została rzucona kulka. Jest ona rzucona w kierunku przeciwnym do zakręconego koła. Miejsce, w którym kulka się zatrzyma, jest wygrywającym w danej turze wynikiem.

Jak wygrywać w Ruletkę Francuską?

Najlepsze podejście to decyzja na mieszanie różnych strategii – czyli raz granie bezpieczne, a raz podjęcie ryzyka. Dzięki temu zminimalizujemy straty, a równocześnie damy sobie możliwość na wyższe wygrane. Warto zmieniać także wysokości zakładów – szczególnie w grze demo, gdy nic nas to nie kosztuje. Czy w Ruletce Francuskiej online można stosować strategie z ruletki prawdziwej? Oczywiście! Panujące tu zasady są dokładnie takie same. Co więcej, na wersji testowej ruletki online, możesz się tych strategii nauczyć bez ponoszenia ryzyka!

Podsumowanie

Ruletka Francuska od Evoplay to dobrze zaprojektowana ruletka online. Usatysfakcjonuje graczy doświadczonych, a równocześnie jest dostosowana dla nowych graczy, którzy chętnie poznają jej zasady. W Ruletkę Francuską możemy zagrać zarówno za darmo (wersja demo jest dostępna w naszym serwisie), jak i na prawdziwe pieniądze.

Inne automaty do gry
arrow-up