European Roulette od NetEnt

European Roulette od NetEnt
Podstawowe cechy slotu
 • Bębny : -
 • Linie wygrywające : -
 • Gra bonusowa : -
 • Liczba żetonów na spin: : -
 • RTP : 97.3%
 • Opcja autoplay : Tak
ZAGRAJ NA PRAWDZIWE PIENIĄDZE

Online Ruletka od stuleci fascynuje fanów gier hazardowych i doczekała się kilku różnych wersji, z których najstarszą jest wersja europejska. Po raz pierwszy zagrano w nią w paryskim Palais Royal pod koniec XVIII wieku, a obecnie – dzięki postępom technologicznym można zagrać w nią online.

Wśród internetowych wersji ruletki na uwagę zasługuje European Roulette od szwedzkiego producenta NetEnt. Przyciąga niezwykle dopracowaną grafiką, łatwą obsługą i dostępnymi dla gracza informacjami, które pozwalają bez trudu opanować jej zasady.

Naszym fanom polecamy zwłaszcza darmową wersję demo European Roulette od NetEnt, w której zamiast prawdziwymi pieniędzmi gra się wirtualnymi żetonami. Dzięki temu nie ma obawy o ewentualną przegraną, bo ona również będzie tylko „wirtualna”. Natomiast wspaniała zabawa i dreszczyk emocji są dokładnie takie jak w prawdziwym kasynie. Mimo to wygrywanie w kasynie online przyniesie Ci nie mniejszą przyjemność!

European Roulette od NetEnt jest dostępna zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej, co oznacza, że każde miejsce może zamienić się w Las Vegas, a telefon czy komputer – w krupiera.

Cechy European Roulette od NetEnt

Wersja demo European Roulette od NetEnt oferuje graczom 3 tysiące darmowych żetonów o nominałach od 0,10 aż do 1000, które służą do stawiania zakładów. Minimalna stawka, o jaką można zagrać to 0,10. Aby sprawdzić maksymalną dostępną wartość dla wybranego zakładu, należy skierować kursor myszki na wybrane pole.

Ruletka europejska to gra z jednym zerem, dlatego jej poziom zwrotu dla gracza jest trochę wyższy niż w wersji amerykańskiej. W przypadku European Roulette od NetEnt całkowite RTP wynosi 97,3%. Prawdopodobieństwo wygranej różni się dodatkowo w zależności od wybranego rodzaju zakładu, co wyjaśnia poniższa tabela.

Rodzaj zakładu Prawdopodobieństwo Szanse na wygraną w Ruletce Europejskiej
Zakłady wewnętrzne
1 numer (Straight Up) 35 do 1 2,70%
2 numery obok siebie (Split) 17 do 1 5,40%
3 sąsiadujące poziomo numery (Street) 11 do 1 8,10%
4 sąsiadujące blokowo numery (Corner) 8 do 1 10,80%
6 sąsiadujących z 2 rzędów (Line) 5 do 1 16,20%
Zakłady zewnętrzne
12 numerów z wybranej kolumny (Column) 2 do 1 32,40%
12 sąsiadujących numerów (Dozen) 2 do 1 32,40%
Parzyste/Nieparzyste (Odd/Even) 1 do 1 48,60%
Czerwone/Czarne (Red/Black) 1 do 1 48,60%
Pierwsze 18 numerów (Low) / Drugie 18 numerów (High) 1 do 1 48,60%
Anonse (Call Bets)
Number and Neighbors 35:1 2,70%
Jeu Zero Split 17:1

Straight 35:1

5,4%

2,7%

Tiers 17:1 5,40%
Orphelins Split 17:1

Straight 35:1

5,4%

2,7%

Voisins Split 17:1

Three Line 11:1

Corner 8:1

5,4%

8,3%

10,8%

Zakłady specjalne / panelowe
Czarny i Czerwony Split (Red and Black Split) 17:1 5,40%
Finale Plein 35:1 2,70%
Finale Cheval 17:1 5,40%
Finale Cheval/Plein Split 17:1

Straight 35:1

5,4%

2,7%

Co jeszcze warto wiedzieć o European Roulette od NetEnt? Gra posiada opcję gry automatycznej a zakłady specjalne i anonse obstawia się na dodatkowej wysuwanej planszy (racetrack). Dodatkowo można sprawdzić statystyki dotychczasowych zakładów, oraz zobaczyć, które numery znajdują się w grupie „ciepłych” lub „zimnych”.

European Roulette online za darmo

Jak Zagrać w European Roulette od NetEnt?

Podstawowe zasady ruletki (w tym European Roulette od NetEnt) są stosunkowo proste do zrozumienia: należy obstawić wybrany numer (od 0 do 36) lub grupę numerów, licząc na to, że kręcąca się po kole kulka zatrzyma się właśnie na nim. Do stawiania zakładów służą kolorowe żetony, a duży czarno-zielony przycisk wprawia koło ruletki w ruch.

European Roulette od Netent jest na tyle intuicyjna, że nawet niedoświadczeni gracze powinni sobie bez trudu poradzić. Oczywiście należy jeszcze poznać wszystkie rodzaje zakładów oraz nauczyć się, w której części stołu umieścić żeton.

Fani ruletki często stosują rozmaite strategie mające na celu zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

 • System 300
 • Podwojenie stawki po każdej przegranej
 • System Shauna
 • Obstawianie określonej stawki + dotychczasowej wygranej
 • System „uliczki”.

European Roulette od NetEnt w wersji demo to idealna szansa, żeby je przetestować. Nie wymaga inwestowania własnych pieniędzy i pozwala przećwiczyć swoje umiejętności bez ryzyka przegranej. Jest również doskonałym treningiem przed grą na prawdziwe pieniądze. Serdecznie polecamy!

Inne gry kasynowe
arrow-up